Muži A: Trenér Smrček zachránil Kohoutovicím I.A třídu - rozhovor s trenérem

12.06.2023

Přinášíme Vám očekávaný rozhovor se zkušeným trenérem Bohumilem Smrčkem, který týmu TATRAN Kohoutovice zajistil setrvání v soutěži 1.A třída i pro sezónu 2023/2024.

Dobrý den, pane trenére, nejprve bych Vám rád pogratuloval k úspěšnému setrvání v soutěži.

Dobrý den, děkuji.

Než se začneme bavit o následující sezóně, rád bych Vám položil několik otázek k té minulé. Tým dostal nový impuls a naději až po Vašem příchodu. Do té doby měl pouhých 11 bodů a pasivní skóre 18:61 z šestnácti odehraných zápasů. Pod Vaším vedením se za deset zápasů povedlo uhrát 14 bodů při aktivním skóre 23:22. Co byla největší změna, kterou jste při svém angažmá v Kohoutovicích zaznamenal?

Poprosil jsem hráče, aby byli frajeři. Protože být papírově outsider a vyhrát, to je ta "frajeřina". Kluci už byli demotivovaní a ztráceli naději, že ještě můžeme soutěž udržet. Na můj první trénink došli 4 hráči. Snažil jsem se probudit touhu a radost z fotbalu, tréninky jsem stavěl tak, aby se skloubila tvrdá práce se zábavou a kluky to opět začalo bavit. Velký vliv na další vývoj měla remíza s Vojkovicemi, které do té doby neztratily na jaře ani bod a hned další kolo vítězství 4:2 ve Velkých Pavlovicích. To byly důležité okolnosti, od kterých jsme se odrazili. Zlepšila se účast na trénincích, a to se projevilo i v následujících kolech. Po remíze v Rajhradu a výhrách s Dubňany a Valticemi jsme porazili doma Rohatec a 2 kola před koncem tak definitivně potvrdili udržení v soutěži. Navíc se nám do tréninkových jednotek podařilo zapojit i tři dorostence, dva z nich dokonce naskočili i do mistrovského zápasu a získali první zkušenosti v dospělém fotbale. Musím přiznat, že kluci byli "frajeři"!

Když už je řeč o hráčích, dokázal byste nám nastínit nějaké změny v kádru pro příští sezónu?

Vzhledem k tomu, že řada hráčů má dlouhodobě studijní a pracovní povinnosti (Erasmus, práce v zahraničí), usilujeme o vhodné doplnění mužstva s cílem stabilizovat a zkvalitnit kádr.

Ke konci sezóny jste často využíval služeb hráčů z B-Týmu, věříte v úspěšnou spolupráci i v následující sezóně?

Obzvlášť v rozhodujícím utkání v Rohatci nám hráči z B mužstva významně pomohli a přispěli k důležitému vítězství. V budoucnu chceme spolupráci ještě více zintenzivnit a prohloubit.

O víkendu jsme zakončili sezónu v Miloticích, letní příprava je už ale za rohem. Naznačil byste nám, jak bude probíhat?

Příprava začne v úterý 11. července. Tréninkové jednotky budou probíhat v Kohoutovicích a na hřišti v Bosonohách, jelikož je tráva na Tatranu z důvodu údržby do poloviny července uzavřená. Kromě tréninků chceme odehrát tři přátelská utkání. První srpnový víkend nás čeká předkolo krajského poháru a 12. srpna první mistrovské utkání. Cílem přípravy je soudržnost týmu.

Jsou v týmu stanovené cíle pro příští sezónu?

Našim hlavní cílem je stabilizovat kádr, zlepšit organizaci hry a účast na tréninkových jednotkách a navázat na úspěšné utkání předešlé sezóny. Konkrétní dlouhodobé cíle nemám. Jdeme od zápasu k zápasu a do každého budeme chtít dát vše, co je v našich silách.

Děkuji za rozhovor pane trenére a přejeme Vám i celému mužstvu v příští sezóně spoustu zápasů a nezapomenutelných fotbalových výkonů mužstva, na které jsme mohli být pyšní na konci této sezony.

Vytvořte si webové stránky zdarma!