Přípravky: Tým STP A (2009) v zápase se Zbrojovkou výsledkově uspěl, herně jsme se chtěli vytáhnout více

16.09.2019

MěS STP (sk. A): TATRAN Kohoutovice (STP A) - Zbrojovka Brno 17:9

Tým STP A (2009) po předchozích dvou vítězstvích v MěS sk. A si připsal třetí cenné vítězství, tentokrát v domácím utkání proti Zbrojovce Brno. Za Zbrojovku A nastoupili výhradně kluci ročníku 2010 a první tři čtvrtiny zápasu nás drobnější pohybliví kluci přehrávali rychlou strojově přesnou kombinační hrou. Soupeř měl viditelnou převahu na míči v soubojích 1 na 1 a naši borci létali mnohdy bezmyšlenkovitě a bezvýsledně po polovině hřiště soupeře bez balonu. Po vyhraném souboji přicházely okamžitě přesné přihrávky a přenesení hry. Soustavné hluboké napadání nám tentokrát nepřinášelo úspěch, dvojice útočníků byla příliš vysunutá, ostatní naši hráči naopak nedostupovali soupeře a dávali mu prostor ve středu pro pohodlné převzetí míče za pohybu. Naši zadáci se nedostatečně zapojovali do hry při útočení našeho týmu. Obránci Zbrojovky díky skvělé práci s míčem bez problémů obcházeli naše útočníky nebo se jich snadno zbavovali přesnou souhrou se středovým hráčem či útočníkem, který automaticky sbíhal k postranní čáře. Zbrojovka využívala umně šířky hřiště pro rychlé přenášení těžiště hry. Ukazatel skóre se přeléval o gól tam a zpět až do skóre 7:7. Soustavné nahánění soupeře nakonec přineslo svoje ovoce až v závěrečné třetině utkání, kdy mladší kluci ze Zbrojovky byli doslova fyzicky uštváni naší neuvadající snahou a při důraznějším dostupování našimi borci začali opakovaně ztrácet míče na vlastní polovině. V poslední čtvrtině jsme díky velkému tlaku na míč nakonec zvadlému soupeři nastříleli spoustu branek a krásné skóre 17:9 v náš prospěch nevypovídá přesně o dění na hřišti v průběhu celého zápasu. Mimořádné výkony předvedli i tentokrát naše hlavní opory Ellča Nováková, Luky Mazuch a Paťa Jakubčík. Hodnocení celého zápasu by nemělo vyznít zcela kriticky, každá výhra nad týmem jako je Zbrojovka Brno se vždy počítá a náš tým předvedl kvalitní fotbalové dovednosti.

Utkání nám ukázalo, že využívání rychlé kombinační souhry je pro fotbal vyspělých týmů v kategorii STP již typický. Naši borci stále ve hře preferují maximálně individuální pojetí, dlouhé samostatné vedení míče od půlky až do brány, nevyužíváme narážečky z prvního doteku, nemáme zažité žádné vzorce při rozehrávce a pro kombinaci do šířky na vlastní polovině. Na jednu stranu je skvělé, že i přesto dokážeme výsledkově uspět téměř v každém zápase, na stranu druhou nastává čas pro určité změny - pro adaptaci na větší formy fotbalu, kdy bez většího kombinačního pojetí můžeme mít časem na hřišti při pouze individualistickém přístupu ke hře velké problémy. Na zpřesnění a zrychlení přihrávek v rychlém pohybu nyní usilovně pracujeme.