Muži A: doma proti Blížkovicím se poprvé radovali z výhry

30.09.2019

I.B třída dospělých skupina B:
TATRAN Kohoutovice A - TJ
 Sokol Blížkovice 5:4 (2:1)

Voříškova, Brno , 200 diváků | Rozhodčí: Julínek Jakub, Dadák David, Polonec Milan, Lenfeld Rudolf

SESTAVA: Uhlíř - Svícenec, Podhrázský, Mezera, Krejčí, Brabec, Havlíček, Kajanovič, Růna(46.Martini), Škubica(81.Pavliš), Hála

STŘELCI: 6. Škubica Marek, 29. Kajanovič Adam, 52. Kajanovič Adam, 55. Havlíček Adam, 17. Hála Marek - 10. Vybíral Vladimír, 32. Vybíral Radek, 81. Hochman Radek (pen.), 72. Čermák Ondřej

SLOVO TRENÉRA Igora Kajanoviče:

Po nezdařilém, možná i katastrofickém začátku podzimní sezóny, jsme nastoupili na domácí půdě k dalšímu mistrovskému utkání. Tentokráte nás čekal soupeř z Blížkovic, který je známý svým tvrdým pojetím hry. Chtěli jsme navázat na zlepšený herní projev z minulého týdne v Miroslavi, kde jsme prohráli 2:4 díky hrubým individuálním chybám. Vstup do sobotního utkání se nám vydařil a byli jsme to my, kdo udával tempo hry. Hráči odpovědně přistupovali ke každému míči a již v páté minutě jsme se ujali vedení po kombinaci nacvičené z pátečního tréninku. Škubica z pravé strany po zatažení míče nacentroval do vápna, kde nabízející Růna skóroval. Mužstvo ožilo a hrálo lehčeji, nicméně po naší hrubé chybě ve středu hřiště soupeř na dva doteky vyrovnal skóre. My ale i nadále měli více ze hry a ve 30.min. minutě Kajanovič po individuální akci opět upravil stav v náš prospěch. Do kabin v polovině zápasu jsme šli s vedením a vědomím, že musíme zlomit naše "prokletí druhých poločasů". Toto se nám dařilo a i ve druhé půli jsme tahali za delší konec. V 50.min. minutě z přímého kopu, za pomoci teče soupeře, skóroval opět Kajanovič, hosté poté korigovali na 3:2, ale hned z další akce v 56.min. minutě krásným přímým kopem Havlíček opět zvýšil na dvougólový rozdíl. Soupeři se ovšem opět podařilo po standartní situaci snížit. V 74.min. minutě Havlíček výborně odehrál téměř ztracený míč, nahrál před branku, kde Hála zvedl skóre na 5:3. Po vyloučení hráče soupeře za napadení našeho hráče jsme hráli v přečíslení, ale na hře soupeře tato ztráta nebyla znát. V 82.min. po faulu střídajícího Pavliše kopal soupeř pokutový kop, který bezpečně proměnil a upravil tak skóre na konečných 5:4 v náš prospěch. Děkuji hráčům za výkon, kterým, doufám, fanouškúm potvrdili, že je fotbal baví a že na to "mají". Děkuji skalním fandům nejen za nynější podporu, ale i za přízeň v době, kdy se nedaří. Těším se na další konfrontace se soupeři i s Vámi a zdravím slovy: "Fotbalu zdar a zvláště tomu kohoutovickému"