Přípravky: Turnaj MLP v Žebětíně ovládl tým TATRANU KOHOUTOVICE 2014

04.03.2023

V neděli 5. 3. 2023 jsme odehráli další turnaj pro kategorii mladší přípravky v tělocvičně ZŠ Otevřená v Žebětíně. Chtěli jsme tentokrát uspět herně i výsledkově, se snahou vyvarovat se zbytečných lacině obdržených branek např. z nepřesné rozehrávky a snažit se vyvinout na soupeřově polovině soustavný tlak na míč zakončený vždy střelbou. Odehráli jsme dvoukolově šest utkání á 15 minut. V prvním zápase jsme jasně přehráli domácí SK Žěbětín 6:0 a následně TJ Sokol Popůvky 3:0, třetí utkání mělo ohromné tempo a za remízu se Spartou Brno 0:0 jsme nakonec byli rádi. Druhé kolo nabídlo odvetné zápasy. Domácí SK Žebětín vyměnil brankáře a proti velmi šikovnému golmanovi jsme se dlouho nedokázali prosadit, nakonec jsme zvítězili 1:0, po nejméně desítce neproměněných vyložených šancí. V odvetě proti Popůvkám jsme nezachytili úvod utkání a i díky nastupující únavě z předchozích duelů jsme prohrávali v polovině zápasu 1:3. Ohrmnou vůli a nasazením se nám utkání nakonec podařilo otočit a zvítězit 5:4. Rozhodující a závěrečný zápas turnaje se odehrál proti týmu Sparty Brno. Jednalo se o odvetu za předchozí bezbrankovou remízu. V případě nerozhodného výsledku byl avizován penaltový rozestřel. Ohromně namotivovaní s touhou po zlatých medailých jsme na soupeře vlétli od první minuty, a i když na obou stranách byly k vidění i slzy po mnoha nesmlouvavých soubojích a střetech odehraných na 110%, porazili jsme Spartu Brno zaslouženě 3:0 a užili si úžasné vítězství na turnaji, i když se výsledky oficiálně nevyhlašovaly.